top of page

śr., 14 cze

|

Webinarium

Od strategii do sukcesu: jak wprowadzać zmiany, poprawiać wyniki i zaangażowanie Pracowników

Czy w Twojej firmie szukasz sposobów na zwiększenie wyników finansowych i zaangażowania pracowników? Wdrożenie skutecznej strategii biznesowej może być kluczem do tego balansu. W tym webinarium dowiecie się, jak strategicznie zaplanować sukces, poprawiając wyniki i motywację zespołu.

Registration is Closed
See other events
Od strategii do sukcesu: jak wprowadzać zmiany, poprawiać wyniki i zaangażowanie Pracowników
Od strategii do sukcesu: jak wprowadzać zmiany, poprawiać wyniki i zaangażowanie Pracowników

Czas i lokalizacja

14 cze 2023, 10:00 – 11:30 CEST

Webinarium

Goście

O wydarzeniu

Rozmawiając z prezesami, dyrektorami często słyszę, że nie mają czasu na planowanie strategiczne. Teraz jest kryzys i muszą zająć się ważniejszymi rzeczami - odpowiadają na pytania o cele strategiczne. Mają sporo racji, iż podczas kryzysu zmienia się dynamika podejmowania decyzji, niemniej jadnak nie powinny zmieniać się zasadniczo cele strategiczne. A porzucanie wytycznych strategicznych, kończy się zazwyczaj wepchnięciem firmy w spiralę reaktywnych decyzji, w których zapomina się o trwałych podstawach tworzenia wartości firmy, takich jak: pracownicy, liderzy, sprawność działania, zarządzanie zmianami, komunikacja. A przecież dobrze zaplanowana pomaga skutecznie działać zwłaszcza podczas sytuacji kryzysowych!

Dlaczego? ❇ Ponieważ skupia wysiłki zespołów, pracowników na wspólnych, ważnych dla całej firmy calach. Nie zostawia dużo przestrzeni dla partykularnych interesów poszczególnych działów i menedżerów, i dla politykowania, silosów. ❇ Ponieważ układ decyzji w firmie, zarządzanej wg zaplanowanej strategii jest przejrzysty i spójny. Decyzje podejmowane w wielu miejscach firmy, wspierają się i tworzą konsekwentny układ. ❇ Ponieważ pozwala pracownikom rozumieć sens swojej pracy w tworzeniu wartości firmy, bo dobra strategia ma cechy wszechobecności, czyli punktu odniesienia dla wysiłków organizacji w różnych obszarach funkcjonowania. ❇ Ponieważ strategia wyraźnie określa, co jest ważne, co jest pilne. Pozwala skupić się i na ważnych rzeczach i oczywiście na pilnych. Bez planu strategicznego istnieje pokusa, aby zajmować się tylko pilnymi rzeczami, a ważne, takie jak np.: rozwój pracowników, optymalizacja procesów, czekają na "lepsze czasy". A Twoim zdaniem dobrze zaplanowana strategia zmieniłaby cokolwiek w Twojej firmie? (lub zmienia?)

Zapraszam serdecznie na Webinarium, gdzie przedstawię metodę 4 Strategy Moves Program, która pozwala w zorganizowany sposób skupić wysiłki zespołów na wspólnych celach, poprawić zaangażowanie i wprowadzić ład do organizacji.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page