top of page

Od strategii do sukcesu: 4 kroki do wygrywającej strategii - Webinarium (nagranie z 14.06.2023 r) -

Zaktualizowano: 18 kwi

W czerwcu odbyło się interesujące Webinarium, gdzie miałem możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem na temat planowania i wdrażania strategii firmy, tak, by porządkować funkcjonowanie firmy, ustalać priorytety, poprawiać wyniki oraz konsolidować Pracowników wokół strategii, wzmacniając jednocześnie zaangażowanie.


Rozmawiając z prezesami, dyrektorami często słyszę, że nie mają czasu na planowanie strategiczne. Teraz jest kryzys i muszą zająć się ważniejszymi rzeczami - odpowiadają na pytania o cele strategiczne.

Mają sporo racji, iż podczas kryzysu zmienia się dynamika podejmowania decyzji, niemniej jednak nie powinny zmieniać się zasadniczo cele strategiczne. A porzucanie wytycznych strategicznych, kończy się zazwyczaj wepchnięciem firmy w spiralę reaktywnych decyzji, w których zapomina się o trwałych podstawach tworzenia wartości firmy, takich jak: pracownicy, liderzy, sprawność działania, zarządzanie zmianami, komunikacja.


A przecież dobrze zaplanowana pomaga skutecznie działać zwłaszcza podczas sytuacji kryzysowych!

Dlaczego?

❇ Ponieważ skupia wysiłki zespołów, pracowników na wspólnych, ważnych dla całej firmy calach. Nie zostawia dużo przestrzeni dla partykularnych interesów poszczególnych działów i menedżerów, i dla politykowania, silosów.

❇ Ponieważ układ decyzji w firmie, zarządzanej wg zaplanowanej strategii jest przejrzysty i spójny. Decyzje podejmowane w wielu miejscach firmy, wspierają się i tworzą konsekwentny układ.

❇ Ponieważ pozwala pracownikom rozumieć sens swojej pracy w tworzeniu wartości firmy, bo dobra strategia ma cechy wszechobecności, czyli punktu odniesienia dla wysiłków organizacji w różnych obszarach funkcjonowania.

❇ Ponieważ strategia wyraźnie określa, co jest ważne, co jest pilne. Pozwala skupić się i na ważnych rzeczach i oczywiście na pilnych. Bez planu strategicznego istnieje pokusa, aby zajmować się tylko pilnymi rzeczami, a ważne, takie jak np.: rozwój pracowników, optymalizacja procesów, czekają na "lepsze czasy".


A Twoim zdaniem dobrze zaplanowana strategia zmieniłaby cokolwiek w Twojej firmie? (lub zmienia?)


Zapraszam serdecznie na Webinarium, gdzie przedstawię metodę 4 Strategy Moves Program, która pozwala w zorganizowany sposób skupić wysiłki zespołów na wspólnych celach, poprawić zaangażowanie i wprowadzić ład do organizacji.Zapraszam serdecznie do zapoznania się z nagraniem webinarium, gdzie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie:

Jak w zorganizowany sposób skupić wysiłki zespołów na wspólnych celach, poprawić zaangażowanie i wprowadzić ład do organizacji?

Wdrożenie skutecznej strategii biznesowej może być kluczem do tego balansu. W tym webinarium dowiecie się, jak strategicznie zaplanować sukces, poprawiając wyniki i motywację zespołu. Poznacie także moją, autorską metodę planowania strategii:

4 Strategy Moves Program.Zapraszam do nagrania!


コメント


bottom of page