top of page

7 kroków do udanej kariery liderskiej - Webinarium (nagranie z 5.09.2023 r.)

Zaktualizowano: 17 kwi

We wrześniu odbyło się interesujące Webinarium, gdzie miałem możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem na temat planowania i wyborów na drodze kariery menedżerskiej.


Ścieżka zawodowa lidera, menedżera w organizacji, to ekscytujące wyzwanie, wymagające determinacji i umiejętności adaptacji. Dr Artur Smolik, przez 28 lat menedżerskiej kariery, przekraczał kolejne progi zawodowe, zdobywając doświadczenie w różnych branżach, takich jak TSL, FMCG, retail, e-commerce, dystrybucja, ubezpieczenia i wiele innych.

Ta niezwykła podróż, zaowocowała sukcesami, ale również nauką z porażek i inspirującą historią rozwoju.


Podstawowe tematy omówione podczas Webinarium:

  1. "Żeby zostać liderem trzeba tylko chcieć!" - dr Smolik opowiedział o swojej własnej drodze, którą rozpoczął jako sprzedawca-kierowca, a z czasem doprowadziła go do stanowiska kierownika i kolejnych szczebli zarządczych. To inspirujące świadectwo, jak determinacja i praca mogą przekształcić życiową ścieżkę.

  2. "Czy awans może być karą?" - Ten temat dotyczył konsekwencji awansu w korporacjach. Dr Smolik zwrócił uwagę na to, że zwiększone obowiązki mogą być zarówno wyzwaniem, jak i nagrodą.

  3. "Czy młody wiek przeszkadza w byciu skutecznym i szanowanym liderem?" - Dr Smolik przeanalizował, czy wiek ma wpływ na efektywność i autorytet w roli lidera, dzieląc się własnym doświadczeniem, jako jednego z najmłodszych dyrektorów w historii Pepsi w Polsce.

  4. "Czy warto trzymać się jednej branży? Konsekwencje i możliwości dla kariery." - Temat ten skupiał się na dylemacie związanych z trwaniem w jednej branży przez całą karierę. Dr Smolik wyjaśnił, jakie są plusy i minusy takiego wyboru.

  5. "Być liderem - moda, czy konieczność?" - W tej części dr Smolik poruszył kwestię roli lidera we współczesnym świecie biznesu, a także zestawił to z typem kariery tzw. eksperckiej..

  6. "Czy mikromanagement to samo zło?" - Temat ten skoncentrował się na stylu zarządzania i pytaniu, czy kontrolowanie każdego detalu w zespole ma jakikolwiek zalety i czy może być skuteczną strategią.

  7. "Co trzeba zrobić, żeby zostać prezesem?" - Dr Smolik przedstawił kluczowe aspekty, które należy uwzględnić, aby osiągnąć najwyższe stanowiska w organizacji.


Dr Artur Smolik, poprzez prezentację swoich osiągnięć w firmach takich jak Mercus Logistyka / Grupa KGHM, Aon Polska, CTL Maczki – Bór S.A. / CTL Logistics Sp. z o.o., VDS Sp. z o.o. oraz Pepsi-Cola, ukazał niezwykłą umiejętność restrukturyzacji i rozwoju jednostek biznesowych. To nieoceniona lekcja dla wszystkich, którzy pragną osiągnąć szczyt kariery liderskiej/menedżerskiejZapraszam do nagrania!Comments


bottom of page